http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w kontekście reformy systemu służb specjalnych

17

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), powołane ustawą z dnia 9 czerwca 2006 r., było jednym z najbardziej znaczących eksperymentów instytucjonalnych w obszarze bezpieczeństwa państwa po 1989 r.

 

 

Utworzenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpisywało się w szerszy nurt budowy wyspecjalizowanych instytucji antykorupcyjnych, obserwowany w wielu państwach Europy Środkowo-Wschodniej, będących w procesie transformacji ustrojowej. CBA miało pełnić rolę służby specjalnej o unikalnym charakterze – łączącej kompetencje operacyjne, analityczne oraz kontrolne. Z perspektywy niemal dwóch dekad funkcjonowania tej instytucji zasadne jest dokonanie krytycznej oceny jej miejsca w systemie bezpieczeństwa państwa.

 

Szczególnie istotne jest to w kontekście zmieniającego się środowiska zagrożeń, w którym klasyczna korupcja coraz częściej staje się elementem działań hybrydowych, operacji wpływu oraz instrumentem wykorzystywanym przez obce służby specjalne.

 

BILANS FUNKCJONOWANIA CBA (2006–2025)

 

Analiza dorobku CBA wskazuje na ambiwalentny charakter jego działalności. Z jednej strony należy odnotować istotne sukcesy operacyjne i systemowe, z drugiej – liczne ograniczenia strukturalne i funkcjonalne.

 

Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć rozwój zdolności operacyjno-rozpoznawczych w obszarze przestępczości korupcyjnej, zwłaszcza w sektorze zamówień publicznych, administracji samorządowej oraz spółek Skarbu Państwa. CBA przyczyniło się do ujawnienia szeregu nieprawidłowości, które bez wykorzystania metod operacyjnych mogłyby pozostać niewykryte. Istotną rolę odegrało również w zakresie działań prewencyjnych – w tym kontroli oświadczeń majątkowych oraz promowania procedur antykorupcyjnych. Istotne znaczenie odegrały też szkolenia antykorupcyjne on-line i w rożnych instytucjach publicznych. (…)

 

Poza tym w artykule:

  • MOCNE I SŁABE STRONY CBA
  • KRYTYCZNA ANALIZA KONCEPCJI LIKWIDACJI CBA
  • KONKLUZJE
  • DLACZEGO CBA JAKO SAMODZIELNY BYT NIE POWINNO DALEJ ISTNIEĆ
  • INTEGRACJA CBA Z ABW JAKO KIERUNEK REFORMY
  • WNIOSKI KOŃCOWE

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx