http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Samorządowi Liderzy Cyfryzacji na Mazowszu 2022

37

Z końcem 2022 roku poznaliśmy cyfrowych mistrzów województwa mazowieckiego – laureatów VI edycji konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji”. Mamy laureatów, mamy nagrody i mamy satysfakcję z realizacji postawionych wyzwań. Portal dla Straży Pożarnej, Portfel e-Mieszkańca czy karta Mieszkańca – te i wiele innych projektów trafiło z końcem 2022 roku do oceny komisji konkursowej.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie organizuje wydarzenie „Samorządowy lider cyfryzacji” od 2017 roku. VI edycja była wyjątkowa i pionierska. Na bazie doświadczeń z poprzednich lat, konkurs został podzielony na trzy kategorie, dzięki którym możliwe było wyróżnienie większej liczby zrealizowanych na Mazowszu wdrożeń czy projektów cyfrowych, w tym:

 

  • 1) Kategoria I – Poza horyzonty – wyróżnienie innowacyjnych wdrożeń w zakresie publikacji danych przestrzennych;

 

  • 2) Kategoria II – Ponad codzienność – wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-usług dla mieszkańca;

 

  • 3) Kategoria III – Wbrew przeszkodom – wyróżnienie innowacyjnych projektów dla dowolnego obszaru tematycznego.

 

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno to zwycięzca w I Kategorii. Laureat zaprezentował rozbudowane portale informacji przestrzennej: Informator, Mobilność, Budżet Gminy i Planowanie Przestrzenne. Ponadto na specjalne potrzeby Straży Pożarnej został stworzony portal z wyspecyfikowanymi informacjami, jak: zawory, kratki ściekowe, hydranty. Stworzono także specjalne opracowanie, na którym wizualizowane są dane dotyczące funkcji budynków, liczby pięter oraz ilości osób zameldowanych, co ma ułatwiać podejmowanie decyzji podczas strategicznych działań straży.

 

Rysunek 1.Gminne Portale Systemu Informacji Przestrzennej (UMiG Piaseczno).

 

Na II i III miejscu w Kategorii – Poza horyzonty – uplasowały się kolejno:

 

  • Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie wraz z portalem mapowym pn. Zintegrowany Monitoring Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego;

 

  • Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim i jego System Informacji Przestrzennej.

 

Przyznano również Wyróżnienia: dla Urzędu Miasta Ostrołęki i Urzędu Gminy Wiązowna.

 

Po złoto w II Kategorii – Ponad codzienność – sięgnął Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach, który zaprezentował w konkursie swój Portal e-Mieszkańca. Rozwiązanie umożliwia realizację ponad 30 spraw urzędowych w tym wniosków, oświadczeń i deklaracji drogą elektroniczną. Portal oferuje m.in. funkcjonalność Portfel e-Mieszkańca, System Qnet czy System 4Parents.


Rysunek 2. Portal e-MIeszkańca (UMiG w Białobrzegach).

 

II i III miejsce na podium w tej Kategorii zajęli kolejno:

 

  • Urząd Gminy Michałowice i jego wdrożenie „Poprawa jakości świadczenia usług publicznych w formie elektronicznej w Gminie Michałowice”;

 

  • Urząd Miasta Ostrołęki z projektem „Usługi elektroniczne Urzędu Miasta Ostrołęki”.

 

Wyróżnienie trafiło do Urzędu Miasta Pionki.

 

Najlepszym w III Kategorii – Wbrew przeszkodom – okazał się Urząd Miasta Ostrołęki. Ostrołęka została liderem dzięki wdrożeniu Ostrołęckiej Karty Mieszkańca. Program jest wprowadzany w celu poprawy warunków życia mieszkańców oraz umocnienia poczucia tożsamości lokalnej i będzie obejmował system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. Program jako pierwszy w mieście obejmie wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku, czy też sytuacji życiowej.


Rysunek 3. Ostrołęcka Karta Mieszkańca (UM Ostrołęki).

 

Zaraz za liderem, na miejscu II i III znaleźli się kolejno:

 

  • Urząd Miasta i Gminy Piaseczno wraz z rozwiązaniem „System dyspozytorski Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno”;

 

  • Politechnika Warszawska i jej projekt „Transformacja cyfrowa PW”.

 

Wyróżnienia powędrowały tym razem do Urzędu Gminy Izabelin i do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

 

Teraz, kiedy wyniki konkursu są już za nami, serdecznie Państwa zachęcamy do śledzenia kolejnych edycji „Samorządowego lidera cyfryzacji”, szczegóły na bieżąco zamieszczane będą na stronie internetowej Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie https://geodezja.mazovia.pl w zakładce Konkurs SLC.

 

Chcemy, aby rozwój w dziedzinie cyfryzacji motywował instytucje do wdrażania zmian i ulepszeń w życiu obywateli Mazowsza. Oby VII edycja konkursu była obfita w nieszablonowe, ambitne i perspektywiczne projekty. Natomiast gdy poczujemy, że wyzwania cyfrowej transformacji przerastają nasze możliwości, niech myśl Alberta Einsteina będzie dla nas wskazówką: „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.”

 

Dziękujemy uczestnikom minionej edycji i zapraszamy do dalszego rozwoju w dziedzinie cyfryzacji!

Opr. Dep. Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii

Urzędu Marszałkowskiego WM

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx