http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Raport OECD w sprawie zmian gospodarczych w Polsce

50

10 marca 2014 Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) opublikowała najnowszy Przegląd Gospodarczy Polski.
Raport wysoko ocenia zmiany gospodarcze zachodzące w Polsce w ostatnich dekadach ale przedstawia także zalecenia dotyczące obecnej sytuacji gospodarczej – zwłaszcza rynku pracy i konkurencyjności.

W projekcie podkreślono duże znaczenie zamówień publicznych dla krajowej gospodarki w odniesieniu do konkurencyjności. I tak raport zwraca m.in. uwagę na nadmierne znaczenie kryterium najniższej ceny przy udzielaniu zamówień publicznych i zaleca zmianę praktyki w tym zakresie na rzecz wyboru ofert gwarantujących najlepszą relację jakości do ceny w oparciu o pozacenowe kryteria oceny ofert, w tym kryteria środowiskowe. Podkreśla się, że takie podejście będzie wymagało wzmocnienia kwalifikacji personelu zamawiającego w odniesieniu do kryteriów pozacenowych.
Raport zwraca również uwagę na zagrożenia dla „neutralności procesu udzielania zamówień publicznych” wynikające z niebezpieczeństwa preferencyjnego traktowania na poziomie lokalnym spółek publicznych działających w sektorach zarządzania odpadami, gospodarki wodnej i transportu publicznego. Poza tym wskazuje, że redukcja nadmiernej biurokracji w wielu sektorach, w tym w odniesieniu do zamówieniach publicznych, poprawi ogólny poziom konkurencyjności jak i transparentności rynku.

Powiązane artykuły

Skrót raportu dostępny jest na stronie organizacji (www.oecd.org).

Źródło: informator UZP, nr 2-3/2014

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx