Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”

34

W dniu 22 czerwca br. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”. Podczas gali poznaliśmy Laureatów Ogólnopolskiego Plebiscytu ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu SAMORZĄDOWA MARKA ROKU.

Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Anna Dec oraz Krzysztof Ibisz. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podsumował 10 lat Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu. Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazali również Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pan Profesor Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego – reformator polskiego rynku pracy i prawa pracy.

Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku to inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami.

W ramach Programu realizowany jest Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu, który od dekady promuje samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z mieszkańcami, inwestorami i przedsiębiorcami oraz turystami. Plebiscyt pokazuje rozwój, konkurencyjność i innowacyjność polskich gmin, miast i regionów.

Patronat nad Programem objęła Polska Organizacja Turystyczna, Związek Powiatów Polskich, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz większość urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, a także izby gospodarcze i przemysłowo-handlowe.

LAUREACI NAGRÓD PLEBISCYTU ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU 2018

Gmina Roku 2018 (poziom ogólnopolski)

  Miasto Rzeszów – gmina miejska

  Gmina Brzeg Dolny – gmina miejsko-wiejska

  Gmina Dobrzyca – gmina miejsko-wiejska

  Gmina Ropczyce – gmina miejsko-wiejska

  Gmina Twardogóra – gmina miejsko-wiejska

  Gmina Czarnocin – gmina wiejska

  Gmina Jerzmanowa – gmina wiejska

  Gmina Osielsko – gmina wiejska

  Gmina Zabierzów – gmina wiejska

 

Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2018

  Kurort Lądek-Zdrój

 

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta Roku 2018

  Najlepszy Prezydent Miasta Roku 2018 – Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Stanisław Jastrzębski – Burmistrz Gminy Brzeg Dolny

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Roman Kaczmarczyk – Burmistrz Lądka-Zdroju

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Robert Lewandowski – Burmistrz Gminy Żmigród

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Andrzej Jaros – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbórz

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Jarosław Pietrzak – Burmistrz Gminy Dobrzyca

  Najlepszy Burmistrz Roku 2018 – Zbigniew Potyrała – Burmistrz Gminy Twardogóra

  Najlepszy Wójt Roku 2018 – Wojciech Sypniewski – Wójt Gminy Osielsko

 

Gmina Roku (poziom regionalny)

  Podlaska Gmina Roku 2018 – Miasto Grajewo – gmina miejska

  Dolnośląska Gmina Roku 2018 – Gmina Żmigród – gmina miejsko-wiejska

  Mazowiecka Gmina Roku 2018 – Gmina Łyse – gmina wiejska

  Wielkopolska Gmina Roku 2018 – Gmina Kawęczyn – gmina wiejska

  Wielkopolska Gmina Roku 2018 – Gmina Kwilcz – gmina wiejska

 

Powiat 10-lecia

  Powiat 10-lecia – Powiat Warszawski Zachodni

Gmina 10-lecia

  Gmina Błonie

  Gmina Grabów

  Gmina Miasta Wejherowa

  Gmina Narewka

  Gmina Siedlce

  Gmina Świdnica

  Gmina Wilkowice

  Gmina Zakrzew

  Miasto Kostrzyn nad Odrą

 

Najlepszy Wójt / Burmistrz / Prezydent Miasta 10-lecia

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Maria Jolanta Batycka-Wąsik – Wójt Gminy Lesznowola

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Sławomir Białkowski – Wójt Gminy Zakrzew

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Grzegorz Czapla – Wójt Gminy Ożarowice

  Najlepszy Prezydent Miasta 10-lecia – Krzysztof Hildebrandt – Prezydent Miasta Wejherowa

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Adam Jaskulski – Wójt Gminy Świdnica

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Marek Kiwit – Wójt Gminy Ciechanów

  Najlepszy Burmistrz 10-lecia – Andrzej Ludwik Kunt – Burmistrz Kostrzyna nad Odrą

  Najlepszy Wójt 10-lecia – Mieczysław Rączka – Wójt Gminy Wilkowice

  Najlepszy Burmistrz 10-lecia – Zenon Reszka – Burmistrz Błonia

Honorowy tytuł Zasłużony dla Polskiego Samorządu otrzymały instytucje, które aktywnie i merytorycznie przez ostatnie lata wspierały Ogólnopolski Program Promocji Regionów SAMORZĄDOWA MARKA ROKU.

Nagrody wręczyli Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015, a obecnie Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja oraz Pan Piotr Podgórski – Wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl

 

Zasłużony dla Polskiego Samorządu

Polska Organizacja Turystyczna
Związek Powiatów Polskich
Związek Województwa Rzeczypospolitej Polskiej