http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

ZAMÓWIENIA NA SPRZĘT I WYPOSAŻENIE BIUROWE

57

W okresie od września do grudnia 2011 roku najwięcej przetargów m.in. na materiały biurowe i papiernicze, niszczarki, gilotyny, bindownice, maszyny, tonery, tusze, kartridże, urządzenia oraz akcesoria biurowe rozstrzygnięto na Mazowszu, Śląsku i w Małopolsce.

MAZOWSZE LIDEREM W BRANŻY BIUROWEJ
Analiza wyników 5.857 postępowań wskazuje, iż najwięcej rozstrzygniętych przetargów ogłoszono w grudniu – 2.170, co stanowi 37% wszystkich rozstrzygnięć w IV kwartale 2011 roku. Z kolei najmniej rozstrzygniętych postępowań odnotowano we wrześniu – 1.105, stanowiących zaledwie 19% w stosunku do całości.

wykres

Powiązane artykuły

Zdecydowanym liderem przetargów w branży biurowej jest obecnie województwo mazowieckie, w którym w okresie ostatnich czterech miesięcy ubiegłego roku przeprowadzono aż 1.519 przetargów, co stanowi prawie 26% wszystkich rozstrzygniętych postępowań. Na kolejnych pozycjach w rankingu uplasowały się województwa: śląskie – 544 przetargi (9%) i małopolskie – 507 przetargów (8%). Najsłabiej w zestawieniu wypadają województwa: lubuskie – 103 przetargi oraz opolskie – 110 przetargów.

Mazowsze dominuje także pod względem wartości udzielonych zamówień. Kwota 616 001 736 zł, którą od września do grudnia 2011 roku przeznaczyło województwo mazowieckie jest zdecydowanie wyższa od kolejnych pozycji w rankingu, na których uplasowały się województwa: wielkopolskie – 108 943 736 zł i pomorskie – 91 318 307 zł.

Przedstawione dane pochodzą z raportu opartego na szczegółowych analizach wyników przetargów publikowanych w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) przygotowanego przez Instytut Inwestycyjno – Przetargowy Pressinfo.pl wraz z Grupą Marketingową TAI.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx