http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Organizacja i działanie kierownika zamawiającego z perspektywy zamawiającego samorządowego

55

Kim jest kierownik zamawiającego? Jaka jest jego rola na gruncie przepisów Pzp? Czy można nie chcieć wykonywać tej funkcji? Czym się różni kierownik zamawiającego w administracji rządowej od kierownika zamawiającego w administracji samorządowej?

Przy rozpatrywaniu tej problematyki nie chodzi o to, aby skupić się na kwestiach prawnych oraz cytować Prawo zamówień publicznych. Sednem jest pokazanie, jak realnie, w praktyce, wygląda praca kierownika zamawiającego, który w zamówieniowym slangu określany jest poprzez skrót KZ.

 

ZAMAWIAJĄCY SAMORZĄDOWY

Gmin w Polsce, według GUS na dzień obecny, jest 2.477. Jest to więc pokaźna liczba. Zatem każdy wójt / burmistrz / prezydent miasta staje się z automatu kierownikiem zamawiającego. Warto oprócz samej doniosłości procedury (oraz pielęgnacji niezdrowej dawki zamówieniowego formalizmu) wspomnieć, że kierownik zamawiającego to też menedżer w rozumieniu nowoczesnej administracji publicznej, który musi nauczyć się nim być. Najwięcej czasu poświęca się interpretowaniu znaczenia przepisów ustawy oraz orzecznictwa zamiast pokazania, jak wygląda zamówieniowa codzienność.

W przypadku zamawiającego samorządowego zamawiającym będzie gmina X, a nie urząd gminy X / urząd miejski X / urząd miasta X. Autorka na podstawie swoich doświadczeń z pracy w administracji rządowej oraz w administracji samorządowej stawia tezę, że niezależnie od tego, kto kupuje (zamawiający publiczny, zamawiający sektorowy) oraz co kupuje (zamówienie klasyczne, zamówienie sektorowe), rola kierownika zamawiającego wynika z przepisów Pzp. (…)

 

Poza tym w artykule:

  • KIEROWNIK ZAMAWIAJĄCEGO SAMORZĄDOWEGO
  • ZNAJOMNOŚĆ ZAMÓWIENIOWYCH PRZEPISÓW
  • KOMPETENCJE
  • ZAMIAST PODSUMOWANIA

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx