http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Pakietowe projekty PPP

19

W porównaniu z rozwiniętymi rynkami PPP w Europie i na świecie, polski rynek cechuje specyficzna odmienność.  W dojrzałych systemach PPP dominują bowiem duże projekty rządowe, podczas gdy w Polsce zasadniczą większość stanowią przedsięwzięcia samorządowe o niskiej wartości nakładów inwestycyjnych.

 

WPROWADZENIE

       Zgodnie z danymi Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w latach 2009 – 2022 zawarto 174 umów PPP, przy czym ich średnia wartość wynosiła 53 mln zł.

Raport Europejskiego Centrum Kompetencji PPP za rok 2022 wskazuje, że w roku 2022 w krajach europejskich (obejmujących zarówno kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej, jak i inne) zawarto 46 umów o PPP, a ich średnia wartość wyniosła 217 mln euro.  W poprzednich latach średnia wartość projektu PPP wahała się pomiędzy 170 a 318 mln euro, przy czym wyjątkiem był rok 2021, gdzie średnia wartość projektu wynosiła 100 mln euro.  Przedsięwzięcia o niskiej wartości nie są uwzględniane w tych zestawieniach.

Przykładem dojrzałego rynku PPP jest Turcja, gdzie od 1990 r. zrealizowano 254 projekty w tej formule. Statystycznie, średnio rocznie, jest to mniej niż wynosi przeciętna liczba projektów w Polsce, za to ich średnia wartość jest zdecydowanie wyższa i oscyluje wokół 575 mln USD.

W wielu krajach ustawodawstwo, praktyka i / lub wytyczne PPP wskazują minimalną wartość nakładów inwestycyjnych dla projektów, uzasadniającą ich realizację w formule PPP. (…)

 

Poza tym w artykule:

  • FORMY ORGANIZACYJNO-PRAWNE PROJEKTÓW PAKIETOWYCH
  • ASPEKTY PRAKTYCZNE
  • DOŚWIADCZENIA ZAGRANICZNE
  • KONKLUZJE

 

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx