http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Problem ceny rażąco niskiej

26

Część druga

 

Okres wakacyjny jest dobrą okazją, aby spojrzeć na pewne kwestie i obowiązki, jakie wykonują zamawiający zgodnie z przepisami ustawy z nieco innego punktu widzenia, niż zazwyczaj to czynimy. Kontynuując w tym duchu rozważania zapoczątkowane w numerze lipcowym zacznijmy od statystyk, dotyczących „rażąco niskiej ceny”.

 

Inne mierniki statystyk

 

W dalszej części artykułu posłużę się kilkoma pojęciami, znanymi chociażby  z nazwy, przy czym niekoniecznie znany jest już ich sens i wnioski, jakie można wywodzić na ich podstawie. Dlatego też spróbuje przedstawić je w jak najbardziej czytelny i zrozumiały sposób, a co do kwestii obliczeń ich wartości, praktycznie wszystkie są bezpośrednio dostępne w arkuszu Excel’a, do którego dzisiaj już każdy ma dostęp.

 

Powróćmy na chwilę do średniej arytmetycznej i oceńmy zakres informacji, jaką niesie ten miernik, na prostym przykładzie: 3 zbiory zawierające po 5 cen ofertowych każda. Średnia arytmetyczna cen ofertowych,  każdym ze zbiorów jest identyczna i wynosi 2,00. Czy są to jednakowe zbiory? Na bazie tych informacji może wydawać się, że tak – jednakowo liczne, z identyczną średnia. Bo niczego więcej o tych zbiorach nic nie wiemy. (…)

 

Janusz Dolecki

 

Poza tym w artykule:

Ocena prawdopodobieństwa wystąpienia określonych wartości w analizowanym zbiorze cen

 

 

CZYTAJ DALEJ

.

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis
https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx