http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Rynek europejskich zamówień publicznych w sierpniu 2024 roku

26

Prezentowana poniżej analiza opiera się na danych zawartych wyłącznie w ogłoszeniach opublikowanych w badanym okresie przez polskich zamawiających w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

 

LICZBA OGŁOSZEŃ O ZAMÓWIENIACH I KONKURSACH

W sierpniu polscy zamawiający opublikowali w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej łącznie 2 725 ogłoszeń o nowych zamówieniach publicznych i 1 ogłoszenie o konkursie.

W tym samym miesiącu roku ubiegłego opublikowano 2 828 ogłoszeń o zamówieniach i  4 ogłoszenia o konkursach. W przypadku zamówień oznacza to spadek o 3,64%, a w przypadku konkursów spadek o 75,00%.

 

LICZBA OGŁOSZEŃ O WYNIKACH ZAMÓWIEŃ I KONKURSÓW

W sierpniu polscy zamawiający opublikowali w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej łącznie 3 114 ogłoszenia o wynikach zamówień publicznych i 35 ogłoszeń o wynikach konkursów.

W tym samym miesiącu roku ubiegłego opublikowano 2 966 ogłoszeń o wynikach zamówień publicznych i 10 ogłoszeń o wynikach konkursów. W przypadku zamówień oznacza to wzrost o 4,99%, a w przypadku konkursów wzrost o 250,00%.

 

 

LICZBA OGŁOSZEŃ O ZAMÓWIENIACH WG RODZAJU

W sierpniu 105 ogłoszeń dotyczyło robót budowlanych (w tym samym miesiącu roku poprzedniego – 115), 1 649 dostaw, (w tym samym miesiącu roku poprzedniego – 1 706), a 971 usług (w tym samym miesiącu roku poprzedniego – 1 007).

 

LICZBA OKAZJI BIZNESOWYCH

W wielu postępowaniach zamawiający dopuszczają składanie ofert częściowych, o których jest mowa w art. 91 ust. 1 Pzp. W takich przypadkach jedno ogłoszenie o postępowaniu wprowadza wiele okazji biznesowych.

Zamówienia ogłoszone w sierpniu zawierały średnio 5,7 części (w tym samym miesiącu roku poprzedniego – 5,5), z których każda stanowiła okazję do złożenia oferty.

 

 

LICZBA OGŁOSZONYCH UMÓW

W sierpniu ogłoszono zawarcie 10 606 umów, a w tym samym miesiącu roku poprzedniego – 12 491. Oznacza to spadek o 15,09%. Z małymi i średnimi przedsiębiorcami zawarto 637 umów, czyli 6,0% wszystkich umów. Podane liczby obejmują także zawarte umowy ramowe.

ODSETEK UNIEWAŻNIEŃ

W sierpniu liczba unieważnionych postępowań o zamówienie lub ich części wyniosła 3 182, co stanowi 23,08% wszystkich ogłoszonych wyników okazji biznesowych (dla robót budowlanych – 33,3%, dla dostaw – 20,7% i dla usług – 32,4%). W tym samym miesiącu roku ubiegłego ogłoszono unieważnienie dla 18,16% wszystkich ogłoszonych wyników okazji biznesowych (dla robót budowlanych – 19,3%, dla dostaw – 17,8% i dla usług – 20,3%). Porównując rok do roku oznacza to wzrost o 27,09%.

Główną przyczyną unieważnień jest brak wystarczającej liczby ofert niepodlegających odrzuceniu. Na podstawie ogłoszeń informujących o unieważnieniu nie sposób stwierdzić, które zamówienia lub ich części unieważnione zostały z powodu niezłożenia żadnej oferty, a które na skutek odrzucenia wszystkich ofert. Informacja ta byłaby cenna przy określaniu faktycznej liczby ofert składanych w jednym postępowaniu lub jego części.

 

Ustalenie liczby ofert składanych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i liczby prac konkursowych w prowadzonym konkursie stało się niemożliwe po wprowadzeniu nowego formatu ogłoszeń publikowanych w TED. Zamawiający w wielu przypadkach nie wprowadzają bowiem informacji o ofertach złożonych, a niewybranych. Brak tej informacji skutkuje tym, że na podstawie publikowanych ogłoszeń nie jest możliwe określenie konkurencyjności prowadzonych postępowań.

 

Dane mogą się nieznacznie różnić od danych publikowanych przez Urząd Zamówień Publicznych, co jest wynikiem stosowania innego oprogramowania analitycznego, a także innych, niż TED źródeł pozyskiwania danych. Różnice, o ile istnieją są niewielkie i pozostają bez znaczącego wpływu na ocenę rynku.

 

Od kwietnia 2023 r. wprowadzono korektę algorytmu obliczania średniej liczby ofert złożonych w ramach jednego postępowania. Zmiana polega na tym, że nie są uwzględniane części zamówień, dla których zamawiający informowali o złożeniu więcej, niż 100 ofert. Tak ogromna liczba ofert wydaje się nieprawdopodobna i z ogromnym prawdopodobieństwem jest błędem zamawiającego. Zmiana algorytmu nie wpływa na średnią liczbę ofert składaną w polskich postępowaniach, jednak ma znaczący wpływ na ten wskaźnik obliczany np. w Niemczech.

 

W analizie wykorzystano dane z serwisu TED z ostatniego dnia sierpnia 2024 r.

 

 

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx