http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

Zamówienia w czasie wojny

51

Czasy mamy ciekawe. A żyć trzeba. I zamawiać trzeba. I realizować zamówienia. W tych ciekawych czasach trzeba stosować ciekawe, niestandardowe rozwiązania. Przede wszystkim w zakresie zawieranych umów.

Jak szybko musimy dojrzewać. Jeszcze niedawno najpowszechniejszą formułą wynagrodzenia był stały ryczałt. Używany i nadużywany powszechnie. Wychodziło znacznie drożej, ale nie było na to dowodów, więc po co zmieniać. Działało na zasadzie rosyjskiej ruletki, ale działało.

Później wprowadzono przymus waloryzacji. Większość zamawiających – z największymi na czele – zajęła się tym, jak obejść art. 439 Pzp. Okazało się to nietrudne: wystarczyło określić limit waloryzacji na 5%, co przy 10% inflacji oznaczało, że zamawiający kradnie wykonawcy połowę należnego wzrostu kosztów. I jeszcze oczekuje wdzięczności: przecież rok wcześniej kradł 100%.

Później coś się zmieniło: niektórzy podnieśli limit do 10%. W przypadku 15% inflacji oznacza to, że zamawiający kradnie wykonawcy tylko 1/3 wzrostu kosztów. Jaki postęp. Później niektórzy zaczęli waloryzować umowy krótsze, niż 12 miesięcy. Choć nie ma takiego obowiązku. Brawo. (…)

 

Poza tym w artykule:

  • Dostawy
  • Łańcuchy dostaw
  • Roboty budowlane
  • Zwrot kosztów

 

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx