http://wannaporn.com ts beatricy velmont gets her ass pounded.
ohsexvideos.net august interracial.
wemadeporn.net

System zamówień publicznych a rynek

34

Wprowadzenie

System zamówień publicznych (SZP) z natury rzeczy ma charakter interdyscyplinarny. Upraszczając, można w nim wyróżnić aspekty prawne, ekonomiczne (rynkowe) i techniczne. Te trzy grupy specjalistów powinny też ze sobą harmonijnie w ramach SZP współpracować, jeżeli ma on być systemem sprofesjonalizowanym i efektywnym. W warunkach polskich wydaje się jednak, że SZP został zmajoryzowany przez aspekty prawne. Jest to do pewnego stopnia zrozumiałe. Nośnikami poszczególnych elementów, instytucji i procedur systemu są przecież przepisy prawa powszechnego.

Na ten oczywisty fakt można jednak spojrzeć także z drugiej strony konstatując, że przepisy prawa, aczkolwiek bardzo istotne, są jednak jedynie wspomnianymi nośnikami poszczególnych rozwiązań omawianego systemu.

W sytuacji opisanej powyżej, celem artykułu jest próba usystematyzowania i krótkiego scharakteryzowania rynkowych aspektów SZP, jak również wskazanie na podstawowe zagrożenia dla rynkowych funkcji zamówień publicznych w obecnym stanie prawnym.

dr hab. Andrzej Borowicz

Poza tym w artykule:
– Istota rynku i konkurencji
– Charakterystyka podstawowych aspektów rynkowych systemu zamówień publicznych
– Najważniejsze zagrożenie dla rynkowych funkcji systemu zamówień publicznych

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

https://sexvideos2.net glamorous business ladies fingering. indian xxx