Prowadzenie postępowania przy wykorzystaniu Bazy Konkurencyjności
Korekty finansowe nakładane są w związku z naruszeniem Prawa zamówień publicznych przy udzielaniu zamówienia finansowanego z udziałem środków europejskich, ale ryzyko poniesienia skutków korekt finansowych występuje także w przypadku braku obowiązku stosowania przepisów tej ustawy.
W załączniku do dokumentu Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej pod nazwą „Wytyczne dotyczące sposobu korygowania nieprawidłowości na lata 2021-2027” wprowadzono stawki procentowe korekt finansowych i pomniejszeń dla poszczególnych kategorii nieprawidłowości indywidualnych, stosowane w zamówieniach.
Dokument ten zastąpił wcześniejsze opracowanie na temat stawek korekt finansowych stosowanych przy udzielaniu zamówień publicznych. Zawiera wykaz naruszeń przepisów Prawa zamówień publicznych wraz z przypisanymi do każdej nieprawidłowości stawkami korekt finansowych. Jednak nie ogranicza się wyłącznie do przypadków naruszenia prawa przy zastosowaniu procedur ustawowych. To zresztą jest widoczne w tytule omawianego dokumentu.
Okazuje się, że nieprzypadkowo odnosi się on do zamówień, bez doprecyzowania, iż chodzi o zamówienia publiczne, bowiem mogłoby to sugerować, że dotyczy wyłącznie zamówień udzielanych na podstawie Pzp. A tak nie jest. (…)
Poza tym w artykule:
- ŹRÓDŁO OBOWIĄZKU STOSOWANIA BAZY KONKURENCYJNOŚCI
- ZASADA KONKURENCYJNOŚCI W WYTYCZNYCH DOTYCZĄCYCH KWALIFIKOWALNOŚCI WYDATKÓW NA LATA 2021-2027
- BAZA KONKURENCYJNOŚCI
CZYTAJ DALEJ
Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis |
.