Bezpieczeństwo dostaw i bezpieczeństwo informacji
BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI
Zamówienia w dziedzinie obronności lub bezpieczeństwa wiążą się często z potrzebą ochrony informacji uznanych za wrażliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa zamawiającego. Kwestia ta, podobnie jak bezpieczeństwo dostaw, należy do kluczowych wymagań związanych z udzielaniem zamówień w tej dziedzinie. Znalazła swoje odzwierciedlenie w przepisach dyrektywy obronnej. W pozostałych dyrektywach zamówieniowych znajdujemy jedynie fragmentaryczne odniesienie do tej kwestii.
Pojęcie bezpieczeństwa informacji jako takie nie zostało zdefiniowane w przepisach dyrektywy obronnej. Dla zdefiniowania tego pojęcia pomocna będzie sporządzona przez Komisję Europejską Nota wyjaśniająca.
Dyrektywa obronna poświęca wiele miejsca zagadnieniom związanym z koniecznością postawienia przed wykonawcami biorącymi udział w postępowaniu w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa wymagań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa informacji.
Regulacje odnoszące się do tej kwestii zostały wprowadzone do dyrektywy obronnej w celu umożliwienia instytucjom zamawiającym przeprowadzenia konkurencyjnej procedury wyboru wykonawcy bez potrzeby odwoływania się do konieczności rezygnacji z reguł konkurencji przy udzielaniu zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa. (…)
Poza tym w artykule:
- KWALIFIKACJA INFORMACJI JAKO NIEJAWNYCH
W DECYZJI RADY EUROPEJSKIEJ Z 2013 R.
W DYREKTYWIE OBRONNE
CZYTAJ DALEJ
Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis |
.