Dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach. Uczestnictwo w jawnym otwarciu ofert. Ponowne złożenie informacji dotyczącej grupy kapitałowej.

25

Na zgłaszane przez Państwa pytania, wątpliwości bądź sygnalizowane niejasności przepisów odpowiadają prawnicy specjalizujący się w problematyce zamówień publicznych z Kancelarii Pieróg & Partnerzy, która sprawuje merytoryczny patronat nad tą rubryką.

 

 

  • Jakimi kryteriami należy się kierować przy ocenie czy niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach jeżeli zamawiający zmienia SIWZ? Jak określić nowy termin by był wystarczający?
  • Czy są jakieś ograniczenia co do uczestnictwa w otwarciu ofert? W postępowaniu miała miejsce sytuacja, gdy jeden z interesantów urzędu niebędący wykonawcą pojawił się na otwarciu ofert. Nie wiedziałem jak się zachować wobec tej osoby i czy powinna zostać dopuszczona do przebywania w sali dedykowanej wykonawcom. Ostatecznie osoba ta była obecna podczas otwarcia ofert.
  • Zamawiający w informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, pomylił się oznaczając wykonawcę (sp. z o.o. zamiast sp. z o.o. sp.k.). Informacja z błędem pojawiła się na stronie internetowej, wykonawcy złożyli oświadczenia dot. grupy kapitałowej. Czy zamawiający powinien wezwać do ponownego złożenia oświadczeń na podstawie art. 26 ust. 3, czy po zamieszczeniu korekty wykonawcy sami powinni w terminie 3 dni złożyć nową informację?

 

Na pytania Czytelników odpowiada Katarzyna Dubowska, prawnik w Kancelarii Prawnej Pieróg & Partnerzy.

 

CZYTAJ DALEJ

Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis

.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.