Nowelizacja Prawa budowlanego
Ustawodawca i organy administracji publicznej systematycznie reagują na zmiany, zachodzące na rynku budowlanym, wprowadzając do systemu prawnego regulującego obszar budownictwa liczne w ostatnich latach nowelizacje przepisów administracyjnych i techniczno – budowlanych. Najnowsze zmiany w tych obszarach wniosła nowelizacja Prawa budowlanego z dnia 13 lutego 2020r.
Obszar inwestycji budowlanych (przygotowanie do realizacji nowych przedsięwzięć; kontynuacja już rozpoczętych; dostosowywanie obiektów istniejących do nowych potrzeb i standardów techniczno – użytkowych, przedsięwzięcia budowlane zmierzające do utrzymania obiektów w stanie „niepogorszonym”; stosowanie nowych rozwiązań w zakresie infrastruktury technicznej o charakterze proekologicznym itp., stanowią od wielu lat przedmiot rozważań i poszukiwania optymalnych rozwiązań w środowiskach prawników i faktycznych uczestników procesów budowlanych (inwestorzy, projektanci, wykonawcy robót budowlanych).
Przykładem tego jest ustawa o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, której postanowienia weszły w życie z dniem 19 września 2020r.
W intencji prawodawcy wprowadzone zmiany uproszczą i przyśpieszą procesy inwestycyjno – budowlane oraz zwiększą stabilność decyzji podejmowanych w tym zakresie przez właściwe organy administracji publicznej. (…)
Poza tym w artykule:
- Zakres wprowadzonych zmian
- Nowy podział projektu budowlanego
- Pozwolenia oraz zgody
- Pozostałe istotne zmiany
- Uwagi końcowe
CZYTAJ DALEJ
Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis |
.