Po 20 oferentów w przetargach na nowe drogi

41

GDDKiA poinformowała 30 lipca, że współfinansowane z nowego budżetu UE drogi chcą budować firmy z Czech, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. W każdym postępowaniu zamierza uczestniczyć średnio po 20 oferentów.

Wpłynęły już oferty w postępowaniach na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza i budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę obwodnicy Nidzicy – od węzła Nidzica- Północ do węzła Nidzica – Południe, odcinka od węzła Nidzica – Południe do miejscowości Napierki oraz na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów – granica woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

GDDKiA zaczęła ogłaszać przetargi na budowę dróg współfinansowanych z budżetu UE na lata 2014-2020 w czerwcu br. po tym, jak rząd zaakceptował listę inwestycji do realizacji w tych latach. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. Na te inwestycje potrzeba 35,73 mld zł, które mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z budżetu UE.

(źródło: PAP, portal gospodarczy wnp.pl)