Kreacja JEDZ w serwisie ESPD
W ramach postępowania o udzielenie zamówienia przekraczającego progi unijne, wykonawcy mają obowiązek złożyć, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo wraz z ofertą, oświadczenie z art. 125 ust. 1 na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), określonym w art. 125 ust. 2 Prawa zamówień publicznych.
W oparciu o oświadczenia ujęte w JEDZ zamawiający prowadzi wstępną kwalifikację podmiotową wykonawców, co podkreśla jego „ciężar gatunkowy”. Niezmiernie istotne jest zatem precyzyjne przygotowanie formularza przez zamawiającego, jak i wypełnienie go przez wykonawcę.
Kto, jak i kiedy składa JEDZ
JEDZ zawiera wstępne oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, a w trybach przewidujących prekwalifikację wykonawców służy także potwierdzeniu, że wykonawca spełnia kryteria selekcji.
Do złożenia JEDZ w postępowaniu unijnym każdorazowo zobowiązany jest:
- wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia;
- każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
- podmiot trzeci udostępniający wykonawcy swoje zasoby (za jego pośrednictwem), potwierdzając brak podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim udostępnia wykonawcy swoje zasoby
- podwykonawca (za pośrednictwem wykonawcy), jeżeli zamawiający określił wymaganie złożenia JEDZ przez każdego podwykonawcę, (…)
Poza tym w artykule:
- Kreator JEDZ – serwis ESPD
- Procedura (część I-II JEDZ)
- Wykluczenie (część III JEDZ)
- Kwalifikacja (część IV JEDZ)
- Zakończ (część V-VI JEDZ)
CZYTAJ DALEJ
Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis |
.