Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie podwyższenia progu stosowania ustawy oraz udzielania zamówień na dostawy lub usługi, dotyczące działalności kulturalnej cz.1
Członkowstwo Polski w strukturach Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością ciągłego dostosowywania prawa polskiego do unijnego. Wypełnienie tego obowiązku było jedną z głównych przesłanek, dla której 10 lat temu została uchwalona nowa ustawa Prawo zamówień publicznych. Na przestrzeni lat podlegała ona wielu nowelizacjom, których przyczynami z jednej strony były i nadal są zmiany jakie zachodzą w przepisach unijnych, a z drugiej ma na nie wpływ zmieniająca się rzeczywistość gospodarcza kraju oraz coraz większe doświadczenie Polski w dziedzinie zamówień publicznych.
Mając na względzie zachowanie zgodności między prawem krajowym, a unijnym w dniu 16 kwietnia 2014 r. weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych. Celem niniejszej pracy jest analiza i ocena wprowadzonej tej nowelizacji.
Justyna Stefańczyk
Publikacja stanowi obszerne fragmenty pracy dyplomowej Autorki, napisanej w Podyplomowym Studium Zamówień Publicznych SGH w Warszawie, pod kierunkiem dr Aleksandry Sołtysińskiej.