Rola kierownika zamawiającego w organizacji procesu zakupowego oraz przebiegu postępowania
Według definicji legalnej kierownika zamawiającego jest to osoba lub organ, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, statutem lub umową jest uprawniony do zarządzania zamawiającym, z wyłączeniem ustanowionych przez niego pełnomocników.
WPROWADZENIE
„Funkcja kierownika zamawiającego może być sprawowana jednoosobowo albo przez organ wieloosobowy. Sprawowanie funkcji kierownika zamawiającego łączy się z zarządzaniem (kierowaniem) zamawiającym, co jest związane z zajmowaniem określonego stanowiska lub wykonywaniem określonej funkcji w organizacji zamawiającego”.
Kierownik zamawiającego odgrywa bardzo ważną rolę zarówno na etapie planowania procesu zakupowego, jak i na etapie postępowania o udzielenie zamówienia, mającego na celu realizację danego zakupu. Co więcej, ponosi on odpowiedzialność za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia.
ROLA KIEROWNIKA W ORGANIZACJI PROCESU ZAKUPOWEGO
Każdy proces zakupowy zaczyna się od planowania. W pierwszej kolejności następuje identyfikacja potrzeb zamawiającego związanych z danym zakupem. Służyć temu ma analiza potrzeb i wymagań, której sporządzenie jest przede wszystkim ustawowym obowiązkiem zamawiającego publicznego. (…)
Poza tym w artykule:
- USTAWOWE OBOWIĄZKI KIEROWNIKA ZAMAWIAJĄCEGO
- INNE CZYNNOŚCI KIEROWNIKA ZAMAWIAJĄCEGO
- POWIERZENIE CZYNNOŚCI
- WYŁĄCZENIE KIEROWNIKA ZAMAWIAJĄCEGO
- ZAGADNIENIA KOŃCOWE
CZYTAJ DALEJ
Pełen tekst artykułu jest dostępny w Systemie Informacji Prawnej Legalis |
.